O której publikować posty na Facebooku?

O której publikować posty na Facebooku?

Co zrobić, aby maksymalnie zwiększyć szanse na dotarcie ze swoimi treściami do grupy odbiorczej? Kiedy najlepiej publikować posty na Facebooku?

Strategii na publikowanie postów na Facebooku jest kilka. W Internecie można znaleźć sporo treści na ten temat. Mimo wszystko wiele z nich jest już nieaktualna, ponieważ Facebook ciągle rozwija swoje algorytmy odpowiedzialne za wyświetlanie treści odbiorcom. 

Co zrobić więc, aby maksymalnie zwiększyć szanse na dotarcie ze swoimi treściami do grupy odbiorczej? Kiedy najlepiej publikować posty na Facebooku? Informację o tym, znajdziesz poniżej.

Godziny publikowania na Facebooku

Nie ma najlepszej strategii na publikację postów na Facebooku, ale jest kilka sposobów, dzięki którym nasze treści będą miały szansę na zwiększenie zasięgów. Poniżej znajdziesz najlepsze sposoby na ustalenie najbardziej efektywnych godzin publikowania na Facebooku.

1. Kim są Twoi odbiorcy?

Na początku zastanów się, kim są odbiorcy Twoich treści. Czym się zajmują, co lubią, czym się interesują? Czy Twoje treści trafiają w ich gust? Jeśli tworzysz treści atrakcyjne dla Twojej grupy odbiorczej, istnieje szansa, że algorytm Facebooka sam im to pokaże. Oczywiście dalej zachęcam do tego, aby wykorzystać też poniższe sposoby.

2. Analiza statystyk wcześniej opublikowanych postów.

W Facebook Analytics, znajdziemy statystyki wszystkich naszych publikacji. Znajdziemy tam informacje o uzyskanym zasięgu, aktywnościach, a także godzinach największej aktywności naszych fanów. Nie jest to najprostsza metoda, ale dzięki systematycznej analizie jesteśmy w stanie dojść do tego, kiedy i o której godzinie najlepiej publikować nasze treści.

3. Uniwersalne okna na publikacje.

Często jest tak, że potrzebujemy czegoś na już, szczególnie kiedy nie mamy czasu, albo nie chcemy zagłębiać się w analizę naszej dotychczasowej działalności. I z pomocą przychodzą nam uniwersalne godziny na publikację postów.  

Dlatego, jeżeli nie masz czasu na analizę swoich statystyk, a chcesz opublikować post, skorzystaj z poniższych okien czasowych:

7:00-9:00

12:00-15:00

20:00-21:00

Zostaw komentarz