Metamorfoza instagramowego profilu marki Madame Justine

Instagram jak każdy inny portal społecznościowy, rządzi się swoimi prawami. Profil marki Madame Justine, który zastaliśmy na początku naszej współpracy, nie był prowadzony według żadnego planu oraz brakowało tam systematyczności. Dodatkowo publikowane tam zdjęcia oraz treści były bardzo chaotyczne i niespójne.

Efektem było 500 obserwujących przy ponad 300 opublikowanych postach w ciągu 3 lat. Przyrost fanów profilu był wiec bardzo mały.

Po analizie dotychczasowych działań na profilu ułożyliśmy strategię działania i plan publikacji materiałów. Nasze działania skupiliśmy wokół 4 ram:

1. Ustalenie grupy odbiorczej — jest to ważne element strategii, od którego zaczynamy wszystkie nasze działania. Dzięki temu wiemy do kogo kierować treści i jak mają one wyglądać.

2. Przygotowanie nowych zdjęć produktowych, które ładnie zaprezentują produkt i będą spójne z marką. Na Instagramie zdjęcia to istotny element, który tylko pomaga w rozbudowie konta i pozyskiwaniu klientów.

3. Ułożenie planu publikacji treści na miesiąc do przodu. Dzięki temu wszystkie materiały przygotowane są na czas, a Klienci wiedzą, co będzie się działo na profilu.

4. Wykorzystywanie nowych funkcji dostępnych na Instagramie, które nie były wcześniej używane, takich jak: sklep, stories, zapisane relacje czy link do sklepu na profilu.

Po naszych działaniach profil prezentuje się następująco:

Projektując siatkę na profilu, postawiliśmy na kolor fioletowy — dokładniej na różne odcienie fioletu. Oprócz tego, że jest to główny kolor marki występujący w logo i na niektórych produktach, to dodatkowo przyciąga wzrok.

Ciemniejsze zdjęcia poprzeplataliśmy jaśniejszymi w tonacji biało-różowej. Dzięki temu każde zdjęcie się wyróżnia i przyciąga wzrok.

Autorzy sukcesu: Magda Niemczyk, Joanna Banasik.